Uloženie vašich šperkov

 

Po nosení šperkov ich pri odstránení držte za jeden koniec a jemne z nich utrite nečistotu a prach pomocou klenotníckej utierky alebo inej hladkej, mäkkej, dobre tkanej látky. Opatrne odstráňte prípadné zauzlenia z reťiazok a skontrolujte ich, či nie sú poškodené. Retiazky uložte tak, aby ste zabránili vzniku uzlov a zalomení.

Ak je to možné, šperky uložte do samostatných priehradiek alebo vrecúška, ktoré ste k šperkom dostali. Spoločné uloženie šperkov môže spôsobiť poškriabanie kryštálov alebo leštených kovových povrchov. Pri prenášaní šperkov používajte mäkké tašky alebo originálne balienie, ktoré ich chráni pred poškodením a poškriabaním.

Čistenie šperkov

 

 Čistiace prostriedky, ktoré obsahujú brúsne látky (vrátane zubných pást), môžu poškodiť kovy, drahokamy a kryštály.

Čistenie mäkkou suchou handričkou na šperky je najefektívnejším spôsobom, ako vrátiť vašim šperkom novosť a lesk.

Na čistenie osadenia kryštálov nepoužívajte tvrdé ostré predmety, ako sú špáradlá - môžu uvoľniť upevnenie kryštálu. Šperky je z tohto dôvodu vhodné  jemne očistiť vatovými tyčinkami.

Pri čistení nepoužívajte vodu.

materiál

kov

Kov, ktorý sa používa na väčšinu našich výrobkov je NOUR meď alebo mosadz ktorá pri výrobe šperkov a bižutéria bežne používa. Meď je drahšia, ale dávame jej prednosť, nakoľko je to lepší kov na pokovovanie a povrchová úprava vydrží oveľa dlhšie.

Pokovovanie

Použili sme najnovšiu technológiu pokovovania s názvom E-pokovovanie a na ochranu pokovovania pred koróziou sme pridali číry náter.

Kamene

Do väčšiny našich kúskov všeobecne používame Swarovski elementy a kryštal alebo tiež české kryštaly (kubický zirkón) a tiež polodrahokamy.
Väčšina perál je buď kultivovaná alebo sladkovodná. Zároveň používame pravú perleť.

Alergie

Všetky naše položky sú Nickle Free, Led Free, Cadmium Free.

Na všetky naše náušnice používame chirurgickú oceľ a sú hypoalergické.